Wstrząsające zdarzenie na drodze S7 – śmiertelny wypadek kierowcy lawety

Wstrząsające zdarzenie na drodze S7 – śmiertelny wypadek kierowcy lawety

Doznało dramat biorąc pod uwagę okoliczności wypadku, które miały miejsce na obwodnicy Nidzicy (droga S7) w województwie warmińsko-mazurskim. Zginął tam 36-letni mężczyzna, kierujący samochodem typu laweta. W momencie tragedii, ofiara podejmowała czynności związane z załadunkiem niesprawnego pojazdu na swój samochód, kiedy niespodziewanie uderzył w niego ciężarówka.

Wiadomość o tragicznym wypadku na ekspresowej drodze S7 rozpoczęła się od informacji o zdarzeniu, które miało miejsce podczas nocnej jazdy, pomiędzy wtorkiem a środą (20/21 lutego), około godziny 1:00. Według pierwotnych ustaleń służb policyjnych, kierowca ciężarówki z przyczepą, 35-letni mieszkaniec gminy Wiśniewo, który jechał w stronę Gdańska, z nieznanych jak na razie powodów zjechał na pas awaryjny i najechał na unieruchomioną tam lawetę. 36-letni kierowca lawety, mieszkaniec Kwidzyna, w momencie zdarzenia podejmował działania związane z zabezpieczeniem auta osobowego znajdującego się na lawecie.

W wyniku tego tragicznego wypadku, kierujący lawetą nie przeżył i zmarł na miejscu. Co do kierowcy ciężarówki, okazało się, że był trzeźwy, choć postanowiono przeprowadzić dodatkowe badania krwi. Ani on, ani osoba korzystająca z samochodu osobowego, który miał zostać załadowany na lawetę, nie potrzebowali pomocy medycznej po tym zdarzeniu.