Ciąg wypadków drogowych w Nidzicy podczas weekendu

Ciąg wypadków drogowych w Nidzicy podczas weekendu

Podczas ostatniego weekendu, wysiłki funkcjonariuszy Policji w Nidzicy były skoncentrowane na obsłudze kilku kolizji drogowych, które na pierwszy rzut oka wyglądały na poważne. Zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę i udzielili pomocy 32-letniemu mężczyźnie, który bezpiecznie opuścił ekspresową trasę S7. Ten ostatni przemieszczał się ruchliwą arterią pieszo, zmierzając do Olsztyna.

W piątkowe popołudnie, 9 lutego, około godziny 15:30 dyżurny służby policyjnej w Nidzicy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym między miejscowościami Robaczewo i Grzegórzki. Wyniki ustaleń policjantów, którzy zostali skierowani do obsługi widomego incydentu, pokazały, że 48-letni kierowca samochodu osobowego, jadący drogą wojewódzką W604 w kierunku Wielbarka, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych podczas wyprzedzania innego pojazdu. W rezultacie stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze drogi, kończąc swoją podróż w rowie przydrożnym. Na szczęście, zarówno kierowca, jak i jego 82-letni pasażer, nie odnieśli żadnych obrażeń. Kolizja zakończyła się dla 48-latka pouczeniem oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego jego pojazdu.

Później tego samego dnia, zaledwie dwie godziny po pierwszym zdarzeniu, doszło do kolejnej kolizji na tej samej drodze (W604). Tym razem w pobliżu miejscowości Módłki, 43-letni kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem z powodu niedostosowania prędkości do warunków na drodze. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i prawym bokiem uderzył w drzewo przydrożne. Oprócz kierującego, w samochodzie znajdowało się dwóch pasażerów – 43-latek i 16-latek. Na szczęście, nikt nie wymagał pomocy medycznej, a cała sytuacja zakończyła się pouczeniem dla sprawcy przez policjantów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 19:30 w pobliżu miejscowości Powierz. Tam 23-letni kierowca samochodu osobowego, jadąc drogą ekspresową S7, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co spowodowało poślizg i wjazd na pas zieleni. Mężczyzna nie doznał obrażeń, natomiast za popełnione wykroczenie został pouczony przez policję.