Seniorzy wypowiadają się o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia

Seniorzy wypowiadają się o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jednak wiele osób już teraz wie, że będą to zupełnie inne święta niż niegdyś. Seniorzy z Nidzicy postanowili powiedzieć o tym, jak wyglądać będą święta Bożego Narodzenia w tym roku.

Co mówią seniorzy o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia?

Oto wypowiedź jednej z kobiet: Zdecydowaliśmy, że wydamy mniej pieniędzy na skromniejsze święta. Nie wszyscy otrzymają prezenty. Postanowiliśmy, że Mikołaj przyjdzie tylko do małych dzieci. Ograniczyliśmy też rodzaj zakupów o połowę. Nie będzie już wędzonego jesiotra czy węgorza. Ponadto potraw zawsze przygotowana była przez catering, np. krokiety, a teraz w ogóle nie będą serwowane. Będą to znacznie skromniejsze święta niż te przed laty.

Z kolei inna seniorka wypowiada się w taki sposób:

Obecnie ceny są tak wysokie, że trudno sobie pozwolić na wiele rzeczy. Święta spędzę sama, ponieważ mój syn mieszka daleko, ale cieszę się, że będę mogła odpocząć, bo codziennie zawsze gdzieś jestem zajęta: albo w domu dziennym, albo w Nidzickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, albo w mniejszości niemieckiej. Na kolację wigilijną przygotuję sobie śledzika, sałatkę warzywną, barszcz, pierogi z kapustą i z grzybami. Myślę, że to sporo jak dla samotnej osoby. Nie podzielę się opłatkiem, bo nie mam z kim. W święta będę czytać książki, a także oglądać telewizję.