Wyższe podatki dla mieszkańców Nidzicy

Wyższe podatki dla mieszkańców Nidzicy

W czwartek, dnia 24 listopada odbyła się sesja rady miejskiej. Odbyła się ona w nidzickim ratuszu, w sali konferencyjnej. Podczas tej sesji rady miasta doszło do kilku ustaleń. Niestety uderzą one również bezpośrednio w mieszkańców Nidzicy. Podczas sesji ustalono m.in. dietę dla sołtysów, ale także nowe i większe stawki podatku od nieruchomości, domków letniskowych, gruntu i budowli

Nowe i większe podatki dla mieszkańców Nidzicy

Radni dość ochoczo dyskutowali nad wprowadzeniem nowych i wyższych podatków nieruchomości i gruntów. Radni zaznaczali, że pieniądze są potrzebne, o ile gmina ma zamiar się rozwijać. Koniec końców stawki podatków zostały zwiększone. Części radnych taka decyzja się nie spodobała. Zaznaczali oni, że lepiej byłoby poszukać oszczędności zamiast podnosić podatki i obciążać nimi mieszkańców.

Podczas tej samej sesji rady miasta w nidzickim ratuszu postanowiono także uchwalić dietę dla sołtysów. Teraz będą oni otrzymywać dietę w wysokości 340 złotych, a także ryczałt miesięczny w wysokości 100 złotych. Do tej pory wysokość diety wynosiła 290 zł, a ryczałt miesięczny 50 złotych.