Dzień Strażaka w Nidzicy: Uroczystości, spotkania i rodzinny piknik

Dzień Strażaka w Nidzicy: Uroczystości, spotkania i rodzinny piknik

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 25 maja w Nidzicy, stanowią cenne wydarzenie integrujące społeczność związaną z pożarnictwem. W tym dniu do udziału w festiwalu zaproszeni są nie tylko funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nidzicy, ale także członkowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chcących uczcić ten dzień.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 10:00 mszą świętą celebrowaną w kościele poświęconym św. Wojciechowi, Biskupowi i Męczennikowi, usytuowanym na ulicy Młynarskiej 12 w Nidzicy.

Po zakończeniu mszy, około godziny 11:00, planowany jest przemarsz uczestników wydarzenia od kościoła do Placu Wolności przed Urzędem Miejskim. Tam zostanie przeprowadzony uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną odznaczenia, nagrody i tytuły awansów.

Gdy oficjalne uroczystości dobiegną końca, około godziny 12:00, nad miejscowym jeziorkiem rozpocznie się piknik rodzinny o charakterze strażackim. Będzie to okazja do wspólnej zabawy, nawiązania bezpośrednich kontaktów i rywalizacji ze strażakami. Piknik z atrakcjami sportowymi i nagrodami jest skierowany do wszystkich – zarówno strażaków, jak i mieszkańców powiatu. Wszystkie konkursy – zarówno te indywidualne, jak i drużynowe – potrwają do około godziny 15:00.