Apel do opiekunów zwierząt: Pamiętaj o swoich czworonożnych przyjaciołach podczas mrozów

Apel do opiekunów zwierząt: Pamiętaj o swoich czworonożnych przyjaciołach podczas mrozów

Jeżeli jesteś naocznym świadkiem, posiadasz wiedzę lub nawet tylko podejrzewasz, że miały miejsce nielegalne działania skierowane przeciwko zwierzętom czy też przyrodzie – zgłoś to natychmiast policji!

Mamy za sobą kilka tygodni zimy, podczas których musieliśmy stawić czoła niskim temperaturom powietrza, pokrywom śniegu oraz surowym warunkom atmosferycznym. Zwierzęta domowe jak psy czy koty są w takich sytuacjach najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Niestety, często pomijamy ich w naszych rozważaniach, zostawiając je na przykład w nieodpowiednio ocieplonych i nieuszczelnionych boksach, nie zapewniając im gorącego jedzenia czy wiążąc je do płotów i słupów. Każdy pies powinien mieć możliwość schronienia się przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi jak mróz, śnieg czy ulewa. Negatywne warunki pogodowe odczuwają one tak samo jak ludzie.

Pies musi również mieć możliwość swobodnego poruszania się, co jest szczególnie istotne w czasie intensywnych mrozów. W takich okresach powinniśmy pozwolić naszym zwierzakom na nocowanie w cieplejszych pomieszczeniach, jak piwnice czy garaże. Warto pamiętać, że w zimowe dni nasze zwierzęta domowe potrzebują większej ilości jedzenia, aby utrzymać ciepłotę swojego ciała. Istotne jest też, aby było to jedzenie podane na ciepło, bogate energetycznie i zawierające dużą ilość białka.