Trzy osoby zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jeden z nich miał aż 2,7 promila alkoholu

Trzy osoby zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jeden z nich miał aż 2,7 promila alkoholu

Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności – mówimy o trzech mężczyznach, którzy mimo spożycia alkoholu zdecydowali się na prowadzenie pojazdu. Największym winowajcą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Wieczfnia Kościelna, który miał w organizmie aż 2,7 promila alkoholu. Z ruchu drogowego wyeliminował go kierowca ciężarówki, który nie tylko zmusił go do zatrzymania, ale także odebrał mu kluczyki i powiadomił policję.

Wszystko to wydarzyło się w piątek (1.12.2023 r.), około godziny 18:30. To właśnie wtedy dyżurny jednostki policji w Nidzicy otrzymał informację od kierowcy ciężarówki o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Grzegórzki. Według przekazanych przez niego informacji, kierujący samochodem osobowym nie trzymał się swojego pasa ruchu na drodze wojewódzkiej W604, co skłoniło go do podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierujący ciężarówką zdecydował się na interwencję i zmusił kierowcę samochodu osobowego do zatrzymania. Wówczas intensywna woń alkoholu jedynie potwierdziła jego podejrzenia. Bez wahania zabrał kluczyki ze stacyjki i powiadomił o zaistniałej sytuacji patrol policji.