Tragiczny wypadek na przejeździe rowerowym w Nidzicy

Tragiczny wypadek na przejeździe rowerowym w Nidzicy

W mieście Nidzica doszło do tragicznego wypadku. Na miejscowym przeznaczonym do tego celu przejeździe rowerowym, 51-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, uderzył w 74-letniego cyklistę. Poszkodowany rowerzysta został natychmiast przewieziony do szpitala. Policjanci z nidzickiej komendy będą teraz odpowiedzialni za ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności tego niefortunnego zdarzenia drogowego.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 22 sierpnia. Funkcjonariusze policji zostali wezwani na miejsce wypadku około godziny 9:00. Miejsce zdarzenia to ulica Mickiewicza w Nidzicy.

Zgodnie z początkowymi ustaleniami policyjnymi, 51-letni kierowca Citroena nie zachował należytej ostrożności. Nie ustąpił pierwszeństwa, co doprowadziło do zderzenia z 74-letnim rowerzystą, który właśnie przekraczał przejazd dla rowerów.

W wyniku odniesionych obrażeń, starszy pan został natychmiast przewieziony do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca samochodu są mieszkańcami gminy Nidzica i byli trzeźwi w momencie wypadku. Na miejscu zdarzenia działała grupa dochodzeniowo-śledcza wspierana przez technika kryminalistyki oraz policjantów ruchu drogowego. Teraz ich zadaniem jest dogłębne zbadanie wszystkich okoliczności tego smutnego zdarzenia drogowego.