Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S7: sześć osób, w tym dwoje dzieci, hospitalizowanych

Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S7: sześć osób, w tym dwoje dzieci, hospitalizowanych

Ciąg tragicznych zdarzeń rozegrał się w sobotnie popołudnie na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Waplewo. Bus, którym podróżowało osiem osób, w tym dwoje nieletnich, przewrócił się, a wynik tego dramatycznego incydentu to sześć osób przewiezionych do szpitala.

Wypadku doświadczono w sobotę 9 grudnia, około godziny 15:00, na odcinku drogi przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Lutek, nieopodal Waplewa. Jak poinformował młodszy brygadier Grzegorz Różański, rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, z ośmiu pasażerów busa, sześć zostało poszkodowanych i wymagało natychmiastowego transportu medycznego do najbliższego szpitala.

Różański podkreślił również, że wśród poszkodowanych znajdowały się dwoje dzieci. Ich opiekun pozostał z nimi i towarzyszył im jako siódmy pasażer podczas transportu do szpitala.

Policja ustaliła wstępnie, że 37-letni kierowca busa z nieznanych powodów zjechał na pas awaryjny, gdzie doszło do zderzenia z ciężarówką. W wyniku tego zdarzenia pojazd uderzył w bariery energochłonne, co doprowadziło do jego przewrócenia. Rzecznik olsztyńskiej policji, starsza posterunkowa Paulina Żur, potwierdziła, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, jak wykazało badanie alkomatem.

Trasa S7 kierująca się w stronę Olsztynka jest obecnie zamknięta, natomiast ruch odbywa się drogą serwisową. Według informacji udzielonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), sugerowany objazd przebiega drogą obsługującą przez węzeł Waplewo do węzła Grunwald. Można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na około dwie godziny.