Świąteczny jarmark w Nidzicy: zabawa, występy i akcja charytatywna

Świąteczny jarmark w Nidzicy: zabawa, występy i akcja charytatywna

Świąteczny klimat zawładnął rynek w Nidzicy podczas tradycyjnego, corocznego jarmarku. Stoiska pełne świątecznych ozdób, apetyczne babeczki, smakowite gofry, rozgrzewający barszcz czerwony oraz chrupiące placki ziemniaczane – to tylko część atrakcji, które czekały na zwiedzających. Ale niewątpliwie najważniejszym elementem była fantastyczna atmosfera pełna radości i zabawy.

Jednym z punktów programu były występy artystyczne młodych talentów z lokalnych szkół podstawowych. Mimo niskiej temperatury, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swoją kolej do zaprezentowania umiejętności na scenie. Wybrzmiewające kolędy wprowadzały wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Na scenie pojawili się również członkowie zespołu wokalnego działającego przy Nidzickim Ośrodku Kultury oraz reprezentanci Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każde wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Karuzela, przejażdżki pociągiem, zagroda ze zwierzętami oraz tradycyjna szopka bożonarodzeniowa – to wszystko sprawiło, że małe twarze promieniały radością. Wielkie emocje wzbudziło również przybycie Świętego Mikołaja, który pozwolił sobie zrobić zdjęcie z każdym dzieckiem, a także obiecał, że nie zapomni o nich podczas wigilijnej nocy.

Jarmark to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do wsparcia Andrzeja Zakrzewskiego, człowieka walczącego o zdrowie już od 4 lat. W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka funduszy na jego rehabilitację. Najbliższa mu osoba, mama, nieustannie stoi u jego boku w tej nierównej walce.