Wznowienie dawnych tradycji na Rycerskim Pikniku Rodzinnym w Nidzicy

Wznowienie dawnych tradycji na Rycerskim Pikniku Rodzinnym w Nidzicy

Chcielibyśmy poinformować o nadchodzącym wydarzeniu organizowanym przez Nidzicki Ośrodek Kultury we współpracy z Oliwską Drużyną Najemną. Miejskim świętem, które ożywi historię naszego miasta, jest Rycerski Piknik Rodzinny. Wydarzenie to zakłada odbycie się na terenie zamku w Nidzicy już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, a jego program rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Podczas pikniku odbywać się będą różnorakie gry i zabawy plebejskie, przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wśród nich można wymienić takie atrakcje jak: Kub, rycerski wf, rzut oszczepem, zabawę „ślepy rycerz”, przeciąganie liny i wiele innych.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję do przymierzenia średniowiecznej zbroi oraz innych elementów uzbrojenia na specjalnym stanowisku zbrojowni. Animatorzy na miejscu – w tym także osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne – będą prowadzić pokaz musztry oraz naukę strzelania z łuku.

Na miejscu znajdzie się też hakownica, średniowieczna broń palna, przy której odbędzie się salwa oraz opowieści na jej temat.