Otwarte zawody sprawnościowe dla dzieci szkół podstawowych z powiatu nidzickiego

Otwarte zawody sprawnościowe dla dzieci szkół podstawowych z powiatu nidzickiego

Radosna zapowiedź dla wszystkich młodych pasjonatów sportu! W poniedziałek, 20 maja, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy odbędzie się sportowy event – Wieloboje Sprawnościowe. Wydarzenie ma na celu przyciągnąć dzieci ze szkół podstawowych z całego powiatu nidzickiego.

Impreza sportowa ma szereg celów do osiągnięcia. Po pierwsze, ma za zadanie promować różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe, sprawnościowe i techniczne wśród młodszej grupy wiekowej. Dodatkowo, ma służyć jako platforma do wstępnej selekcji najbardziej wydajnych i utalentowanych dzieci, które mogłyby uprawiać sport w klubach sportowych.

Poza tym, organizatorzy pragną propagować zdrowy styl życia i kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci oraz młodzieży. To nie tylko zawody, ale też edukacja – popularyzacja idei olimpizmu i zasad fair-play zarówno na boisku, jak i poza nim jest równie ważna.

Podczas samego wydarzenia sportowego, oprócz konkurencji, przewidziane jest również miejsce dla akcji edukacyjnej związanej z ekologią. Na stoisku firmy ECO HARPOON Recycling sp. z o.o. organizowana będzie zbiórka elektrośmieci.

Za organizację zawodów odpowiada ekipa SP nr 2 w Nidzicy, UKS Dwójka Nidzica, Urząd Miasta i Gminy w Nidzicy oraz Towarzystwo Sportowe NIDA Nidzica. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 9:30.