Analiza przyczyn śmiertelnego wypadku na S7 przeprowadzana przez nidzicką policję

Analiza przyczyn śmiertelnego wypadku na S7 przeprowadzana przez nidzicką policję

Służby policyjne w Nidzicy prowadzą intensywne dochodzenie, które ma na celu wyjaśnienie konkretnych przyczyn oraz okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego w poniedziałkowe popołudnie, trzeciego czerwca, około godziny 16:30. Zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S7, niedaleko Powierza.

Z informacji uzyskanych przez policjantów na wstępie dochodzenia wynika, że kierowca, 21-latek, prowadzący busa marki VW jechał w stronę Gdańska. Na odcinku drogi, który był prosty, zderzył się z barierą energochłonną i zjechał do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdowało się sześciu mężczyzn z powiatów nidzickiego i działdowskiego, w wieku od 21 do 62 lat.

Na skutek tego zdarzenia dwoje pasażerów straciło życie. Są to mężczyźni w wieku 55 lat z powiatu nidzickiego i 62-latek z powiatu działdowskiego. Pozostałe cztery osoby zostały ranne i przewieziono je do szpitali celem udzielenia pomocy medycznej.

Podczas pierwszych działań policyjnych na miejscu zdarzenia, ruch na drodze ekspresowej S7 w stronę Gdańska został zablokowany. Ruch odbywał się wyznaczonym objazdem. Czynności na miejscu wypadku prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Teraz policjanci skupiają się na ustaleniu dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.