42-latek z gminy Kozłowo odpowiedzialny za serię podpaleń i innych przestępstw został zatrzymany przez nidzicką policję

42-latek z gminy Kozłowo odpowiedzialny za serię podpaleń i innych przestępstw został zatrzymany przez nidzicką policję

Policjanci z Nidzicy szczęśliwie zakończyli poszukiwania sprawcy, który swoim przestępczym procederem siał strach w miejscowości Szkotowo. Okazało się, że za serię podpaleń i różnego rodzaju dewastacji odpowiada 42-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kozłowo. Zatrzymanie nastąpiło po intensywnych czynnościach śledczych, które trwały kilka tygodni.

Zarzuty jakie ciążą na zatrzymanym są poważne. W maju oraz czerwcu bieżącego roku w Szkotowie doszło do dewastacji samochodu, którego szyby zostały rozbita, a później pojazd ten stał się celem podpalenia. Ten sam sprawca dopuścił się również podpalenia dwóch garaży. Dzięki żmudnej pracy funkcjonariuszy z Nidzicy udało się wskazać sprawcę tych czynów jako 42-letniego mieszkańca gminy Kozłowo.

Mężczyzna został zatrzymany 4 czerwca. W trakcie dalszych czynności okazało się, że lista jego przestępstw jest jeszcze dłuższa. Prócz wcześniej wymienionych czynów, 42-latek w marcu tego roku naruszył mir domowy oraz uszkodził mienie w miejscowości Frąknowo.

Wszystkie te działania przestępcze spowodowały straty finansowe, które oszacowano na kwotę blisko 30 000 zł. Dodatkowo, w kwietniu bieżącego roku, mimo że był już skazany za jazdę pod wpływem alkoholu, 42-latek znowu wsiadł za kółko mając w organizmie 2 promile alkoholu. W czerwcu, mężczyzna również stosował groźby karalne i nielegalnie pozbawił wolności osoby, które zamieszkiwały z nim wspólnie poprzez zamknięcie ich w mieszkaniu.