Wypij kawę w kocim towarzystwie

Wypij kawę w kocim towarzystwie

Kocie kawiarnie zyskują coraz bardziej na popularności.  Moda na nie przywędrowała do Europy z Japonii. Od pewnego czasu również w wieli polskich miastach, możemy napić się kawy lub coś przekąsić w kocim towarzystwie.

Jak działają kocie kawiarnie

Oferta kawiarni jest skierowana przede wszystkim do miłośników kotów. Są to miejsca, w których ich bezpieczeństwo oraz komfort są postawione na pierwszym miejscu. Bardziej wybredni i nietolerancyjni klienci nie będą w związku z tym czuć się tam dobrze. Zamówienia należy składać przy barze, a po skończonym posiłku naczynia odstawić  wyznaczone miejsce. Oczywiście główną atrakcją są koty, które możemy brać na kolanach, głaskać i bawić się z nim. Wszystko jednak za zgodą futrzaków, które jak wiadomo, bywają kapryśne. Jeśli chcemy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w tej niecodziennej kawiarni, właściciele raczej nie będą robić problemów. Warto jednak pamiętać o wyłączeniu lampy błyskowej, aby nie wystraszyć kotów. Zwracajmy również uwagę na to, aby zamknąć za sobą drzwi wejściowe. Koci uciekinierzy tylko czuwają na nieuwagę gości, aby udać się w świat.

Dzieci poniżej 14 roku życia mogą odwiedzać tego typu kawiarnie tylko pod opieką rodziców i tylko w wybrane dni.  Wszystko to w trosce o spokój zwierząt. Wiadomo bowiem, że najmłodsi nie zawsze wiedzą jak obchodzić się ze zwierzętami. Mogą je wystraszyć, a rezultacie zostać podrapane.  Jeśli nie jesteśmy pewni, jak nasze dziecko mogłoby się zachować podczas takiego spotkania, lepiej wybrać inne miejsce.