Wycięto drzewa przy ulicy Rataja

Wycięto drzewa przy ulicy Rataja

Sporo dyskusji wywołała wycinka drzew przy ulicy Rataja w Nidzicy. Jednak dyskusje mieszkańców w tym temacie rozpoczęły się dopiero, gdy zaczęto te drzewa rzeczywiście wycinać. Z tego względu wydaje się, że na jakiekolwiek zmiany i rozmowy w tym temacie okazało się już za późno.

Dyskusje mieszkańców o wycince drzew przy ulicy Rataja

Mieszkańcy mają sporo do zarzucenia urzędnikom, którzy zdecydowali się na taki krok, aby drzewa przy ulicy Rataja rzeczywiście wyciąć. Jeden z mieszkańców zaznacza, że przecież remont tej drogi można było przeprowadzić bez wycinania drzew. Inny z komentujących dodał, że boi się, że niedługo w mieście pozostanie sam beton, a o zieleni i naturze będzie można zapomnieć.

W odpowiedzi na te komentarze przyszli także inni mieszkańcy miejscowości. Zaznaczają oni, że przecież te drzewa i tak tam więcej wadziły niż robiły pożytku. Podkreślali, że z powodu tamtejszych drzew był tylko problem z ptakami, a ponadto przecież można i tak zasadzić nowe drzewa.

Przypomnijmy, że wycinka drzew przy ulicy Rataja w Nidzicy została przeprowadzona w związku z wykonaniem inwestycji pod nazwą: „Rozbudowa z przebudową rogi gminnej nr 190585N (ul. Rataja) w Nidzicy”.