Warsztaty ekologiczne już w najbliższy weekend

Warsztaty ekologiczne już w najbliższy weekend

Na odwiedzających Warmińską Aurę w najbliższy weekend czekać będą nie lada atrakcje. W piątek oraz osobę w Galerii Warmińskiej będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Julię Wizowską, znaną z propagowania zdrowego stylu życia.  Natomiast w niedzielę 27.08 na terenie galerii zagości Fit Food Festiwal.  W wydarzeniach można uczestniczyć bezpłatnie.

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Wakacyjny luz i relaks odejdzie w niepamięć, a jego miejsce zajmą obowiązki i nauka. Wdrożenie się z powrotem na tory pracy i nauki bywa trudne. Ciężko bowiem zamienić letnią rozrywkę na jesienną rutynę. Jednak po niedługim czasie okazuje się, że nie jest to wcale takie straszne. Zwłaszcza, że przełom sierpnia i września obfituje w szereg propozycji kulturalnych i edukacyjnych. Jedną z nich, są warsztaty zaplanowane przez Warmińską Aurę.

Każda z osób, która weźmie udział w warsztatach będzie miała okazję stworzyć własną woskowijkę, oraz dowie się, jak poprawnie z niej korzystać. A woskowijka to nic innego, jak zaimpregnowany kawałek bawełny, który nasącza się mieszaniną, sporządzoną  z wosku pszczelego . To ekologiczna alternatywa dla folii aluminiowej, dzięki której można przechowywać produkty spożywcze takie, jak pieczywo, owoce, warzywa czy nabiał,  a także kosmetyki.  Decydując się na to w 100% ekologiczne opakowanie, wspieramy ochronę środowiska, ale również zyskujemy opakowanie o silnych właściwościach antybakteryjnych. Z powodzeniem możemy je zabrać na piknik. Bez problemu zapakujemy do niego także drugie śniadanie do szkoły, czy pracy.

Woskowijki stały się w ostatnim czasie modne, co bardzo cieszy.  To wielorazowe opakowani jest ukłonem w stronę środowiska. Pomaga nam o nie zadbać. Jednocześnie możemy również sporo oszczędzić wybierając to wielorazowe opakowanie, rezygnując tym samym z użycia plastikowych toreb czy folii aluminiowej.