W Nidzicy odbywają się XV Międzynarodowe Grand Prix w podnoszeniu ciężarów

W Nidzicy odbywają się XV Międzynarodowe Grand Prix w podnoszeniu ciężarów

W dniach od 30 września do 1 października, hala widowiskowo-sportowa w Nidzicy staje się areną dla XV Międzynarodowego Grand Prix w Podnoszeniu Ciężarów. Serdeczne powitanie gości zainicjowali trener Marek Nachtygal oraz prezes Towarzystwa Sportowego „Nida”, Roman Zarębski.

Podczas ceremonii otwarcia, prezes Zarębski podkreślił, że zawody są okazją do świętowania dwojakiego jubileuszu – turnieju oraz istnienia stowarzyszenia. Stowarzyszenie „Nida” nie ogranicza się tylko do sekcji podnoszenia ciężarów, ale oferuje również sekcje tenisa ziemnego i motorową. Wszystkie te sekcje razem tworzą klub sportowy TS Nida, który został założony 15 lat temu przez grupę entuzjastów sportu. Prezes Zarębski wyraził ogromną radość z powitania wszystkich na zawodach i wyraził nadzieję na zdobycie dobrych wyników przez młodych sportowców.

Następnie, uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala. Zauważył, że Nidzica jest miastem, które tętni sportem. To miejsce pełne działaczy, sportowców, ludzi z pasją oraz zawodników. W mieście tym rośnie wielu młodych talentów w różnych dyscyplinach sportowych. Burmistrz Kosmala podkreślił, że miłość do sportu jest silna w Nidzicy i wszystko będzie robione, aby zapewnić mieszkańcom możliwość dalszego rozwoju swoich pasji. XV Międzynarodowe Zawody Podnoszenia Ciężarów oznajmił za otwarte.