Tragiczny wypadek drogowy w pobliżu Kownatek: 18-latek nie żyje, 36-latka hospitalizowana

Tragiczny wypadek drogowy w pobliżu Kownatek: 18-latek nie żyje, 36-latka hospitalizowana

Pod nadzorem prokuratury, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy starają się rozwikłać okoliczności tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce w pobliżu Kownatek. W rezultacie kolizji dwóch samochodów osobowych, życie na miejscu stracił 18-letni mężczyzna, zaś 36-latka została przewieziona do szpitala w Działdowie.

Włóknem śledztwa zajęli się policjanci z Nidzicy, którzy dociekali przyczyn wypadku, do jakiego doszło we wtorek, 21 maja 2024 roku, około godziny 13:30 na drodze powiatowej pomiędzy Kownatkami a Gardynami. Pierwsze ustalenia na miejscu zdarzenia sugerują, że młody kierowca jadący od Gardyn w kierunku Kownatek niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym, za kierownicą którego siedziała 36-letnia kobieta.

Oboje uczestników fatalnego wypadku to mieszkańcy gminy Kozłowo. W wyniku zdarzenia 18-latek poniósł na miejscu śmierć mimo prób reanimacji. Kobieta natomiast, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala w Działdowie. Droga, na której doszło do wypadku była czasowo zablokowana. Policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora oraz technik kryminalistyki pracowali na miejscu zdarzenia, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności i ustalić przyczyny tragicznego wypadku.