Specjalne funkcje gry na automatach

Specjalne funkcje gry na automatach

Rozgrywka na automatach online jest jedną z najczęściej wybieranych opcji wśród hazardzistów. Jeżeli jesteśmy obeznani ze slotami, ale potrzebujemy też bardziej zaawansowanych informacji, zawsze warto zapoznać się ze specjalnymi funkcjami, jakie oferowane są przez różne automaty online.

Przycisk „Hazard”

Funkcja hazardu lub przycisk „Hazard” to opcja w niektórych automatach online, która aktywuje się, gdy uzyskamy wygraną na linii wypłat. Jak sama nazwa wskazuje, „Hazard” pozwala nam na obstawianie swoich wygranych z reguły z szansami 50/50 na podwojenie naszej stawki. Niestety, jeśli przegramy, wówczas stracimy też to, co udało nam się wcześniej wygrać.

Stałe/zmienne linie wypłat

Automat ze stałymi liniami wypłat oznacza, że ​​obstawiamy wszystkie linie naraz za pomocą jednego zakładu. A więc pasujące symbole liczą się do wygrywającej kombinacji, gdziekolwiek wylądują na bębnie. Możemy tutaj ustawiać zmienne lub regulowane linie wypłat.

Bębny kaskadowe

Bębny kaskadowe zwykle przybierają formę bloków, które wpadają do obszaru gry – zanim znikną i zostaną zastąpione w całości po ponownym naciśnięciu przycisku „Spin”. Pokusa bębnów kaskadowych polega na tym, że po naciśnięciu przycisku mogą one wytworzyć więcej „spinów” niż standardowe sloty. Cascading Cave firmy Playtech jest tutaj doskonałym przykładem takiego automatu.

Wypłaty klastrowe

Wypłaty klastrowe (Cluster Pays) pozwalają graczom trafiać wygrane zgodnie z dwoma zasadami – pasujące symbole muszą znajdować się obok siebie i musi być w to zaangażowany również jeden z czterech rogów. Może to oznaczać, że wygrywające kombinacje będą bardziej przypominać klocki Tetris niż linie proste lub ukośne.

Tajemnicze symbole

Tajemniczy symbol (Mystery Symbol) dodaje trochę emocji do gry na automatach, zachowując w tajemnicy swoją wartość i obraz, dopóki nie włączymy go do linii wygrywającej. A jeśli po odkryciu aktywuje sąsiednie linie wypłat, tajemniczy symbol może generować znacznie większą kombinację wygrywającą z jednego spinu.

Win Both Ways

Funkcja Win Both Ways oznacza, że ​​zwycięskie linie wypłat działają teraz od prawej do lewej, a także standardowo od lewej do prawej. Oczywistą wartością w takich grach jest to, że skutecznie podwajają liczbę linii wygrywających w grze w danym momencie.

Megaways

Automaty Megaways mają sześć bębnów ze zmienną liczbą symboli na każdym z nich. Przy liczbie symboli od dwóch do siedmiu gracze mogą grać na maksymalnie 100 000 linii wygrywających. Megaways można teraz znaleźć w wielu różnych automatach, takich jak Buffalo Blitz Megaways firmy Playtech.

Expanding Reels

Expanding Reels, czyli rozwijające się bębny, to cecha nowoczesnych automatów online. Po prostu opisuje możliwość dodania większej liczby bębnów lub rzędów do rozgrywki.

Expanding Symbols

Automaty w kasynach online zazwyczaj mają symbole wielkości 1×1. Jednak w grach z rozwijającymi się symbolami (Expanding Symbols) szerokość i wysokość symboli mogą się zmieniać podczas rozgrywki.

Zwrot do gracza (RTP)

Jest to termin odnoszący się do każdego automatu. RTP oznacza „zwrot do gracza”. A więc jest to teoretyczna liczba, która opisuje, jaka część zakładu gracza zostanie zwrócona w postaci wygranych w ogromnej liczbie zagrań. Wiele najpopularniejszych automatów oferuje RTP powyżej 97%.

Bębny zsynchronizowane

Chociaż nie jest to najbardziej powszechna funkcja, faktem jest, że bębny zsynchronizowane umożliwiają kręcenie się dwóch lub więcej bębnów jednocześnie. Oczywistą zaletą takich bębnów jest to, że symbol na jednym z nich znajduje się w tej samej pozycji, co następny. A to może przyczynić się do łatwiejszych wygranych – zwłaszcza jeśli bębny zsynchronizowane mogą się rozszerzać.

Re-spiny

Często mylone z darmowymi spinami, re-spiny to tury na automacie, które zazwyczaj obejmują jeden lub więcej bębnów z poprzedniej rundy. Re-spiny są częstym składnikiem rund bonusowych i nie można ich znaleźć w zwykłej rozgrywce.

Bonusowe wyzwalacze

Ponowne wyzwalanie, związane z darmowymi spinami niektórych automatów, ma na celu ponowne uruchomienie rund bonusowych. Z reguły wyzwalacze tego typu można aktywować, gromadząc określoną liczbę symboli Scatter. Często są to trzy symbole lub więcej.

Nudges

Nudges są szczególnie popularne w owocówkach, gdzie powodują przesunięcie symbolu do innej kolumny. Oznacza to, że ​​nieudany spin może nadal aktywować linie wygrywające. Obecnie nudges można uznać za rzadkość w grach kasynowych online. Aczkolwiek, automaty, które próbują naśladować sloty klasyczne, mogą nadal je zawierać.

Bębny poziome

Bębny tego typu, zamiast obracać się w pionie, obracają się od lewej do prawej. Ten nietypowy styl automatów do gry nierzadko może zawierać kilka unikalnych cech rozgrywki.

Symbole Split

Automaty, które zawierają symbole Split, w rzeczywistości mają dwa symbole, zamiast jednego. Obejmuje to symbole specjalne, takie jak symbole Scatter. Warto zaznaczyć, że symbole Split mają tyle samo zalet, co wad.

Symbole transformujące

Często kojarzone z symbolami Wild, transformujące symbole są jedną z najrzadszych funkcji w automatach do gry. Ich praca polega na zamienianiu symboli w grze na symbole Wild.