Kolejna edycja sportowego wydarzenia z udziałem międzynarodowych drużyn

Kolejna edycja sportowego wydarzenia z udziałem międzynarodowych drużyn

W tym roku zapowiada się niezwykle emocjonujące wydarzenie dla entuzjastów sportu. Organizatorzy przygotowali zarówno intensywne emocje, jak i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W rywalizacji przewidziano udział 15 drużyn, w tym cztery będą reprezentować kraje zagraniczne.

Za granicznymi gośćmi, którzy zawitają do nas na tę okazję, znajdują się gracze z Czech, Słowacji, Litwy oraz Norwegii. Skład norweski zadebiutował u nas w poprzednim roku i to doświadczenie tak zasługiwało na ich uznanie, że postanowili wrócić. My z kolei mamy otwarte zaproszenie na rewanż, który mam nadzieję uda się zrealizować w kolejnym roku. Z powodu trudnej sytuacji politycznej w ich kraju, gracze z Ukrainy niestety nie będą mogli dołączyć do nas tym razem. Wszystkie pozostałe drużyny są reprezentowane przez graczy z różnych części Polski – wyjaśnia Roman Zarębski, prezes Towarzystwa Sportowego „Nida” w Nidzicy.

XV Jubileuszowe Międzynarodowe Grand Prix w Nidzicy przyciągnie dwóch szczególnych gości specjalnych: Zygmunt Smalcerz – złoty medalista olimpijski z Monachium 1972 i Szymon Kołecki – złoty medalista olimpijski z Pekinu 2008.

Mamy nadzieję na pełne zaangażowanie naszych specjalnych gości. Pierwsze zawody w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Nidzicy na ul. Wyborskiej w 2009 roku, miały przyjemność gościć Zygmunta Smalcerza. Byłoby wspaniale, gdyby zechciał uczestniczyć również w naszej jubileuszowej rywalizacji – podkreśla Roman Zarębski.