Działalność KGW "Przyjaciele Zimnej Wody" i ich sukcesy w Festiwalu "Polska od Kuchni"

Działalność KGW "Przyjaciele Zimnej Wody" i ich sukcesy w Festiwalu "Polska od Kuchni"

Od roku 2020 aktywnie działa w powiecie nidzickim Koło Gospodyń Wiejskich o nazwie „Przyjaciele Zimnej Wody”. Organizacja ta z entuzjazmem uczestniczy od pierwszej edycji w corocznym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, organizowany przez Telewizję Polską. Również w bieżącym roku nie zabrakło ich na tym prestiżowym evencie.

Wojewódzkie zmagania finałowe festiwalu miały miejsce w urokliwej miejscowości Iława, położonej nad Jeziorakiem. Reprezentantki Koła z Zimnej Wody stanęły na wysokości zadania, prezentując się znakomicie we wszystkich konkurencjach, w których zdecydowały się wziąć udział. Wykazały się szczególnym talentem zwłaszcza w konkursie rękodzieła artystycznego, gdzie zdobyły najwyższe, pierwsze miejsce. Ponadto, Małgorzata Remba-Kardasińska została uhonorowana tytułem I Vice Miss w kategorii Miss Wdzięku Warmii i Mazur +45. Nie mogło również zabraknąć wyróżnienia dla naszych dam w konkursie kulinarnym.

Była to już trzecia odsłona tego wydarzenia. Przez całe lato, co tydzień, odbywają się finały województw, a ich kulminacyjnym punktem jest ogólnopolskie święto Kół Gospodyń Wiejskich organizowane na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.