Spotkanie z Iwoną Kienzler i tajemnice polskiego malarstwa

Spotkanie z Iwoną Kienzler i tajemnice polskiego malarstwa

Dnia 17 października odbyło się spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką książki „Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte”. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć panią Kienzler i posłuchać jej fascynujących opowieści na temat znanych polskich obrazów i ich twórców.

Podczas spotkania autorka przybliżyła nam nie tylko znane obrazy autorstwa polskich artystów, ale również tajemnice ukryte za płótnem. Jak się okazało, Polki sportretowane na tych dziełach mają swoją wyjątkową historię. Zastanawialiśmy się, dlaczego akurat te kobiety zostały uwiecznione na obrazach.

Kienzler przedstawiła nam proces powstawania poszczególnych malarskich dzieł sztuki, mówiąc o ich twórcach i relacjach z kobietami, które zostały przez nich sportretowane. To była niezwykła podróż w głąb sztuki, która pozwoliła nam zrozumieć i dostrzec więcej niż tylko obraz.

Na koniec autorka zaprezentowała galerię niezwykłych kobiet, które pojawiają się na słynnych polskich obrazach. Wśród nich były zarówno tradycyjne piękności, jak i kobiety o nieszablonowej osobowości. Były też inteligentne damy i postaci nietuzinkowe. Każda z tych kobiet ma swoją historię, która jest niezmiernie ciekawa i warta poznania.