Droga wojewódzka nr 604 zamknięta na 11 dni z powodu ćwiczeń wojskowych, informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

Droga wojewódzka nr 604 zamknięta na 11 dni z powodu ćwiczeń wojskowych, informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

Informacja od Zarządu Dróg Wojewódzkich w stolicy Warmii i Mazur pojawiła się niedawno – droga wojewódzka numer 604 pomiędzy Nidzicą a Wielbarkiem zostaje zamknięta na okres jedenastu dni. Przyczyną takiego stanu rzeczy są planowane ćwiczenia wojskowe, które mają mieć miejsce na terenie Drogowego Odcinka Lotniskowego (DOL) znajdującego się na wspomnianej trasie.

Zgodnie z komunikatem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, zwyczajny ruch samochodowy na drodze wojewódzkiej o numerze 604, prowadzącej z Nidzicy do Wielbarka, zostanie przerwany w środę 6 marca, począwszy od godzin porannych. Trasa ta obejmuje Drogowy Odcinek Lotniskowy (DOL), położony między Ruskowem a Przeździękiem Wielkim, na którym rozpoczną się szkolenia oraz ćwiczenia lotnicze od dnia 10 marca. Normalny ruch samochodowy na tym odcinku drogi zostanie przywrócony 17 marca.

W komunikacie drogowcy podkreślają, że możliwe będzie dotarcie do DOL zarówno ze strony Nidzicy, jak i Wielbarka. Jednak przejazd przez obszar DOL nie będzie dozwolony. Wskazują również na objazdy, które mają łagodzić skutki utrudnień – zalecana trasa przebiega drogą wojewódzką numer 545 Nidzica-Jedwabno oraz drogą wojewódzką numer 508 Jedwabno-Wielbark.

Ćwiczenia jednostek lotniczych zaplanowane są na okres od 10 do 14 marca na DOL drogi wojewódzkiej numer 604, pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki. Celem ćwiczeń jest przede wszystkim doskonalenie procedur lądowania i startu wojskowych statków powietrznych na drodze publicznej. Wszystko po to, aby w razie sytuacji kryzysowej możliwe było operowanie lotnictwa nawet po zniszczeniu macierzystej bazy lotniczej.