Nadchodzi zakończenie pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, druga kadencja czeka na zgłoszenia

Nadchodzi zakończenie pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, druga kadencja czeka na zgłoszenia

W najbliższym czasie zbliża się do końca inaugurująca kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Możliwość składania wniosków o udział w nadchodzącej, drugiej kadencji, jest otwarta aż do 22 kwietnia.

Pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która została ustanowiona 28 grudnia 2021 roku przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, dobiega końca dnia 24 maja.

Obecnie Młodzieżowy Sejmik, który swoją dwuletnią kadencję pełni na terenie 17 powiatów regionu, skupia 26 młodych delegatów w wieku od 13 do 21 lat.

Marcin Kuchciński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podkreśla rolę Młodzieżowego Sejmiku jako formalnego partnera samorządu województwa w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności. Zauważył on także jego wkład w wzmacnianie systemu demokratycznego oraz efektywne wykorzystanie funduszy europejskich. Marszałek wyraził również nadzieję, że podczas podsumowania kadencji okaże się, iż niektóre z propozycji zgłoszonych przez młodzież zostały pomyślnie wdrożone. Kuchciński zachęca młodych do bycia aktywnymi, podkreślając, że to oni będą kształtować przyszłość świata. Dodatkowo zauważył, że Młodzieżowy Sejmik stanowi doskonałą platformę do nauki samorządności.