Mniejsza liczba bezrobotnych w Polsce niż w Niemczech

Mniejsza liczba bezrobotnych w Polsce niż w Niemczech
Dużo mówi się o wpływie pandemii na obecną sytuację gospodarczą i ekonomiczną. Wiele osób straciło pracę lub zmniejszył się ich dochód. Jednak po roku 2020 sytuacja w kraju zaczęła się poprawiać. Można powiedzieć, że w znacznym stopniu wróciło na swoje dawne tory, a nawet uległo poprawie. Przynajmniej tak mówią statystyki, których wiarygodności nie mamy zamiaru podważać, gdyż nie ma ku temu żadnych przesłanek.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Eurostat, stopa bezrobocia w ostatnim miesiącu 2021 roku wynosiła 2,9%. Jest to drugi wynik na kontynencie europejskim. Pod koniec roku zatrudnienia nie miało 504 tys. Polaków. W porównaniu z grudniem 2020 to o 79% mniej.  Zgodnie z informacją podaną przez Europejski Urząd Statystyczny, w grudniu ze wszystkich państw Unii Europejskiej tylko Czechy mogły się pochwalić lepszym wynikiem.
O spadku bezrobocia pisze również strona infogoleniow.pl
Wg danych podawanych przez Eurostat, bezrobocie w Polsce w dalszym ciągu jest niższe niż unijna średnia wynosząca 6,4 %, a także średnia odnosząca się do państw ze strefy euro, w których wynosi 7%. Mało tego, sytuacja w Polsce jest również bardziej optymistyczna, niż w tym samym okresie zeszłego roku.
Należy wspomnieć, że ogólna sytuacja na europejskim rynku pracy jest lepsza niż w 2020r roku, co oczywiście cieszy.  Stopa bezrobocia na u naszych zachodnich sąsiadów obecnie wynosi 3,2 %. Natomiast najwyższe bezrobocie ze wszystkich państw Unii Europejskiej odnotowano na terenie Włoch, gdzie wynosi 9%, Grecji, gdzie według statystyk bezrobocie wynosi 12,7 oraz Hiszpanii, gdzie aż 13% mieszkańców kraju pozostaje bez pracy.

Jeden komentarz o “Mniejsza liczba bezrobotnych w Polsce niż w Niemczech

  1. Akurat za tak niski stan bezrobocia można pochwalić naszą gospodarkę. Zobaczymy jak będą wyglądały wskaźniki po masowym napływie imigrantów w związku z wojną.

Comments are closed.