Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przeznacza fundusze na renowacje kościołów w powiecie nidzickim

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przeznacza fundusze na renowacje kościołów w powiecie nidzickim

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oficjalnie przekazał dofinansowanie na realizację prac remontowych w kościołach zlokalizowanych na terenie powiatu nidzickiego. Fundusze te pochodzą z Rządowego Programu Obudowy Zabytków.

Pierwszym z obiektów, które otrzymały wsparcie finansowe, jest Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy. Zarezerwowano dla niego kwotę 906 071,39 złotych, które mają zostać przeznaczone na prace związane z naprawą oraz izolacją pionową murów fundamentowych świątyni.

Następny na liście jest Kościół p.w. św. Michała Archanioła znajdujący się w Turowie. Dla tej parafii przekazano sumę 441 000,00 złotych, która zostanie wykorzystana na renowację dachu kościelnej budowli.

Kolejnym punktem listy jest cmentarz parafialny w Janowcu Kościelnym. Na budowę chodników przeznaczono tutaj 300 000,00 złotych.

Ostatnim obiektem, który otrzymał wsparcie, jest kościół pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łynie. Na badania konserwatorskie ścian wnętrza tego miejsca kultu przekazano sumę 19 600,00 złotych.