Policjanci z Nidzicy dokonali kilku zatrzymań w ciągu ostatnich dni

Policjanci z Nidzicy dokonali kilku zatrzymań w ciągu ostatnich dni

Pełne ręce pracy mieli ostatnimi dniami policjanci z Nidzicy. Wszystko za sprawą przestępstw, którym dopuścili się mieszkańcy powiatu nidzickiego. Wśród zatrzymanych był chociażby mężczyzna, który od dłuższego czasu był poszukiwany do odbycia kary, czy też rowerzysta jadący po alkoholu.

Zatrzymania w Nidzicy

Jedną z kilku interwencji policji było zatrzymanie 65-latka. Zatrzymania dokonano w środę, dnia 15 lutego. Zatrzymany 65-latek miał do odbycia karę za znęcanie się. Teraz w więzieniu spędzi 4 miesiące.

Kolejną interwencją tego dnia było ukaranie rowerzysty, który poruszał się rowerem będąc po spożyciu alkoholu. W jego organizmie znajdowało się 0,25 promila alkoholu. Został on ukarany mandatem w wysokości 1 tysiąca złotych.

Do kolejnych zatrzymań doszło m.in. w nocy ze środy na czwartek, z dnia 15 na 16 lutego. W tym czasie policjanci podjęli interwencję w jednym z mieszkań na terenie Nidzicy. Okazało się, że 32-letni mężczyzna, który zgłosił interwencję policji, tak naprawdę sam był poszukiwany i ma do odbycia karę. Dokonał on wcześniej przestępstwa, które zagrażało życiu i zdrowiu, przez co najbliższe 5 miesięcy spędzi za kratkami.

Ponadto zatrzymano także 35-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości mężczyzna musi liczyć się z karą 6 miesięcy pozbawienia wolności. 35-letniego mężczyznę zatrzymano w czwartek, dnia 17 lutego przez dzielnicowego gminy Nidzica.