Nastolatkowie na hulajnodze zderzyli się z autobusem

Nastolatkowie na hulajnodze zderzyli się z autobusem

Hulajnogi elektryczne są w ostatnim czasie bardzo popularnym środkiem transportu. Chętnie przemieszczają się na nich zarówno dzieci, jak i dorośli. W wielu miastach działają specjalne aplikacje pozwalające na wypożyczenie pojazdu. Jest to świetna inicjatywa  i krok w kierunku ekologii. Jednak warto pamiętać, że hulajnogi mogą osiągnąć sporą prędkość i nieumiejętnie kierowanie nimi może mieć opłakane skutki. Do wypadku z udziałem tego pojazdu doszło wczoraj w Olsztynie.

Nieletni kierujący hulajnogą zjechał na przejście dla pieszych i próbując nieumiejętnie wyminąć autobus, najechał na bok pojazdu komunikacji miejskiej. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. 22-go stycznia i ul. Emilii Plater.  Na jednośladzie przemieszczał się kierujący nim 16- latek wraz z pasażerką.

Jak udało się wstępnie ustalić olsztyńskiej policji, która przybyła na miejsce zdarzenia, sprawcą kolizji najprawdopodobniej był kierujący hulajnogą nastolatek.  Chłopak miał zjechać z chodnika na nieoznakowane przejście dla pieszych, a tym samym spowodował kolizję z prawidłowo jadącym pojazdem komunikacji miejskiej. Cała sytuacja wyglądała groźnie, jednak nikt poważnie nie ucierpiał na skutek tego zdarzenia.

Funkcjonariusze policji zadbali o zabezpieczenie niezbędnego materiału dowodowego zebranego na miejscu zdarzenia, który zostanie poddany dogłębnej analizie. Materiały z postępowania mają zostać przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich  w Olsztynie.  Tam ponownie zostanie rozpatrzone całe zdarzenie.  O tym, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje od nastoletniego sprawcy kolizji, przekonamy się za jakiś czas.

Na temat wypadku z udziałem hulajnogi pisze także strona https://wieluninfo.pl/