Mieszkańcy gminy Kozłowo wybrali swojego wójta

Mieszkańcy gminy Kozłowo wybrali swojego wójta

W niedzielne popołudnie, dokładnie 21 kwietnia, mieszkańcy malowniczej gminy Kozłowo spotkali się na drugiej turze wyborów. Celem spotkania było wyłonienie osoby, która będzie pełniła funkcję wójta w najbliższej kadencji.

Zgodnie z wynikami pierwszej tury wyborów, która miała miejsce 7 kwietnia, do rywalizacji o stanowisko wójta przystąpiło pięciu kandydatów. W tym gronie znaleźli się Ryszard Cecot, Tomasz Kucmus, Robert Pergoł, Paweł Janusz Semeniuk oraz Marek Antoni Wolszczak. Niemniej jednak, żadnemu z nich nie udało się zdobyć wymaganej większości 50% głosów od głosujących. Tym samym konieczna stała się druga tura, do której zakwalifikowali się dwaj kandydaci: Robert Pergoł i Marek Wolszczak.

Ostatecznie, w emocjonującym pojedynku wyborczym który odbył się pomiędzy dwoma kandydatami, prym wiódł Marek Wolszczak. To właśnie on został wybrany przez mieszkańców na wójta gminy Kozłowo, zdobywając 1 257 głosów, co stanowiło 53,72% głosów.

Nieco mniej szczęścia miał Robert Pergoł. Na niego swoje głosy oddało jedynie 1083 osoby, co przekładało się na 46,28% głosów.

Na koniec warto zaznaczyć, że frekwencja podczas tych wyborów była na satysfakcjonującym poziomie. W niedzielnych wyborach, które miały miejsce 21 kwietnia, frekwencja wyniosła 52,88%. Było to nieznacznie więcej niż w pierwszej turze, gdzie wyniosła ona 51,28%.