Emocjonalny apel wiceministra Aktywów Państwowych w obronie polskich mundurów

Emocjonalny apel wiceministra Aktywów Państwowych w obronie polskich mundurów

Zdecydowane oświadczenie w obronie polskiej służby mundurowej i jej bohaterskich przedstawicieli wydał Andrzej Śliwka, pełniący funkcję Wiceministra Aktywów Państwowych. Ze szczególnym naciskiem stanął on w obronie tych, którzy z wielkim poświęceniem oddają się obowiązkowi służby na rzecz naszego kraju.

Podczas swego pełnego emocji przemówienia, wiceminister skierował ostre słowa krytyki w stronę najnowszego filmu Agnieszki Holland zatytułowanego „Zielona granica”. Określił go jako zamaskowaną próbę ataku na Polskę, na jej suwerenność oraz na tych nieustraszonych, którzy w obronie naszych domów ryzykują nie tylko zdrowie, ale również życie.

W swoim komunikacie, Śliwka podkreślił niezaprzeczalną moc sztuki i jej potencjał do inspirowania, prowokowania do refleksji i przekazywania istotnych treści. Zwrócił jednak uwagę, że film „Zielona granica” nie jest dla niego prawdziwym artystycznym spojrzeniem na rzeczywistość. Wręcz przeciwnie, uważa go za próbę przemycenia ataku na nasz kraj i tych, którzy z pełnym oddaniem służą jego dobru.

Andrzej Śliwka w swoim oświadczeniu wyraził przekonanie, że twórcy mają prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów. Niemniej jednak, podkreślił, że nie powinno to odbywać się kosztem godności i dobrej reputacji tych, którzy codziennie narażają się na niebezpieczeństwo w imię bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Jego słowa stanowią mocne wsparcie dla polskich mundurów i naszych bohaterów, którzy każdego dnia ryzykują życie, aby chronić nasze domy i wolność.