Co robić w Święta

Co robić w Święta

Co robić w Święta? To pytanie może się z początku wydawać głupie, a odpowiedź oczywista- jeść. Tak, to prawda. Zazwyczaj właśnie w taki sposób spędzamy czas w Boże Narodzenie. Siedzimy przy stole, oglądamy telewizję i jemy. Ale może warto w tym roku wprowadzić jakieś, chociaż małe zmiany. Nie trzeba robić nic niesamowicie wymyślnego, wystarczy kilka pomysłów, a nuda ulotni się na dobre.

Rodzinna sesja zdjęciowa

Święta to idealny czas to zorganizowania rodzinnej sesji zdjęciowej. Cała rodzina jest na miejscu. W dodatku wszyscy ładnie i elegancko ubrani. Do tego piękna scenografia – choinka i świąteczne ozdoby. Możecie zrobić kilka poważnych ujęć, albo spontanicznie się powygłupiać. Dobra zabawa gwarantowana. Zdjęcia przydadzą się na pewno  przy tworzeniu kolażu na prezent urodzinowy dla babci czy cioci.

Seans pełen wspomnień

Oglądanie co roku tych samych komedii świątecznych jest fajne, ale może warto byłoby coś zmienić w tym roku. Przygotuj kasety z nagraniami z czasów dzieciństwa. Mogą to być wspomnienia z wakacji, czy imprez rodzinnych. Jeśli nie masz w domu magnetowidu, możesz je zanieść do punktu, w którym bez problemu zgrasz wszystkie filmy na płytę lub pendrive. Zrób popcorn, przygotuj miejsca dla widowni i kino domowe gotowe. Wzruszenie, śmiech i  przywołanie masy wspomnień sprawią, że ten czas będzie wyjątkowy.

Wspólne gotowanie

Wiadomo, że do Świąt przygotowujemy się dużo wcześniej i lodówka zazwyczaj pęka w szwach od różnego rodzaju potraw. Zarówno słonych jak i słodkich. Jednak możecie ugotować coś wspólnie. Nie chodzi o wyszukane potrawy, ale o kreatywne spędzenie czasu. Możesz przygotować na przykład ciasto do pizzy i gotowe, pokrojone składniki. Każdy udekoruję swój placuszek wg uznania i pomysłowości. Na koniec wybierzcie najładniejszą lub najśmieszniejszą pizzę i przygotujcie nagrodę dla zwycięzcy – posprzątanie kuchni….