Mieszkanka gminy Nidzica padła ofiarą oszustwa internetowego

Mieszkanka gminy Nidzica padła ofiarą oszustwa internetowego

Mieszkanka gminy Nidzica postanowiła wystawić na sprzedaż krzesełko do karmienia. Zdecydowała się w tym celu na skorzystanie z pośrednictwa powszechnie znanego portalu społecznościowego.  Niestety, coś poszło nie tak. Kobieta została oszukana i zamiast się wzbogacić, straciła aż 400 złotych. Jak do tego doszło, przeczytacie poniżej.

23 sierpnia na komisariat nidzickiej policji stawiła się 42-letnia kobieta, mieszkanka gminy, twierdząc, że została oszukana, próbując sfinalizować sprzedaż zamieszczonego w internecie przedmiotu.

Kobieta poinformowała funkcjonariuszy o podjęciu próby sprzedaży za pomocą portalu społecznościowego  krzesełka do karmienia.  Opisała sytuację, w której poprzez popularny komunikator otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem wystawionego przez nią przedmiotu.

Podczas konwersacji miała otrzymać link umożliwiający śledzenie przesyłki kurierskiej.  Sprzedająca po wejściu w nadesłany link została przekierowana na stronę do złudzenia przypominającą stronę firmy kurierskiej.  Wówczas wygenerowana została prośba o podanie danych do logowania w bankowości internetowej.  Po krótkim czasie kobieta otrzymała na telefon wiadomość z banku, w której znajdował się kod, którego podanie było wymagane, na stronie firmy kurierskiej.  W rezultacie konto bankowe zostało udostępnione oszustowi, który przy użyciu kodu BLIK wykonał transakcję na kwotę 400 zł.

Dlatego warto pozostać czujnym podczas wszystkich prowadzonych przez nas rozmów na różnego rodzaju komunikatorach. Pod żadnym pozorem nie klikajmy w podejrzane linki. Sprzedaż realizujmy tylko i wyłącznie za pośrednictwem portali sprzedażowych.
Na temat oszustwa internetowego pisze także strona https://zamojszczyzna.pl/