Miejscowa policja zabezpieczyła dwie bomby

Miejscowa policja zabezpieczyła dwie bomby

Podczas prac ziemnych jeden z mieszkańców Muszak natrafił na niebezpieczne znalezisko. O całym zdarzeniu poinformował policję. Zanim na miejsce dotarli saperzy, funkcjonariusze z Nidzicy zobowiązani byli do zabezpieczenia dwóch bomb. Przybliżona wielkość każdego z ładunków wynosiła 80 cm.

 

Niebezpieczna pamiątka z czasów II wojny światowej

W minionych poniedziałek tj. 11 lipca w godzinach popołudniowych dyżurny niedzickiej policji otrzymał telefon. Z informacji, jakie otrzymał funkcjonariusz policji, wynikało, że podczas prac ziemnych na prywatnej posesji znajdującej się w Muszakach wykopano niewybuchy.  Na miejsce w celu przeprowadzenia rozpoznania wysłano grupę policjantów z nidzickiego rozpoznania minersko-pirotechnicznego.  Ustalano, że znalezione niewybuchy to dwie bomby lotnicze, które pochodzą z czasów II wojny Światowej, a ich wielkość wynosi około 80 cm.

Natychmiast powiadomiony został patrol rozminowania, który miał zająć się zabezpieczeniem i neutralizacja odnalezionych niewybuchów. Saperzy dotarli na miejsce 12 lipca i wdrożyli niezbędne działania mające na celu usunięcie niebezpiecznych obiektów z posesji prywatnej. Do czasu ich przyjazdu bomby były zabezpieczane przez policjantów z komisariatu w Nidzicy.
Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności niebezpieczne elementy pochodzące z czasów II wojny  zostaną odwiezione przez saperów w bezpieczne miejsce, gdzie następnie zostaną zneutralizowane. Oczywiście, na czas trwania czynności, mieszkańcy okolicznych budynków zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce, w trosce o ich zdrowie i życie.  Warto pamiętać, że tego typu materiały, nie zależnie od odległe daty produkcji,  cały czas zachowują swoje właściwości i są przy tym prawie całkowicie odporne na oddziaływanie nawet najbardziej skrajnych warunków atmosferycznych.
Podobne sytuacje mają miejsce na terenie całego kraju. NA temat jednej z nich pisze stronahttps://infotarnow.pl/