Kobieta z gminy Janowo padła ofiarą oszustwa internetowego podczas próby sprzedaży ubranka do chrztu

Kobieta z gminy Janowo padła ofiarą oszustwa internetowego podczas próby sprzedaży ubranka do chrztu

W poruszającej historii, kobieta zamieszkująca gminę Janowo, zamiast cieszyć się ze sprzedaży ubranka do chrztu za 130 zł, straciła blisko 2000 zł na skutek cyberprzestępstwa. Sytuacja ta skłoniła policję do ponownego poinformowania społeczeństwa o konieczności unikania klikania w linki przesyłane od nieznanych nadawców.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w czwartek, 18 stycznia. W tym dniu poszkodowana kobieta zgłosiła sprawę do miejscowych służb policyjnych w Nidzicy. Informowała, że padła ofiarą oszusta, który wykorzystał jej próbę sprzedaży ubranka do chrztu przez internet.

Z zebranych informacji wynika, że ofiara zamierzała sprzedać wymieniony przedmiot poprzez jeden z internetowych serwisów aukcyjnych. Osoba podająca się za potencjalnego nabywcę nawiązała kontakt z ofiarą za pomocą popularnego komunikatora internetowego, pytając o możliwość wysyłki kurierem.

Niestety, sprzedająca uwierzyła w szczerość intencji swojego rozmówcy, a następnie postępowała zgodnie z otrzymywanymi od niego instrukcjami oraz wiadomościami e-mail. Zamiast oczekiwanego wpływu 130 zł za sprzedany towar, z konta kobiety zniknęła kwota prawie 2000 zł. Dopiero po telefonicznej rozmowie z doradcą banku, w którym posiadała rachunek, zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa. Natychmiastowo podjęła kroki w celu zablokowania dostępu do swojej bankowości internetowej.