30-latek z Podkarpacia stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość na terenie zabudowanym

30-latek z Podkarpacia stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość na terenie zabudowanym

Łamanie przepisów ruchu drogowego niesie ze sobą nie tylko uciążliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także może skutkować utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów. Tego doświadczył 30-letni mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki z Nidzicy, który poruszał się po obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h.

W miejscowości Muszaki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy przeprowadzali kontrolę prędkości kierowców. W ramach tej akcji, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, za kierownicą którego siedział 30-latek zamieszkujący Podkarpacie. Jego prędkość wynosiła aż 101 km/h na terenie zabudowanym, co oznaczało przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 51 km/h.

Niestety dla młodego kierowcy, kontrola drogowa zakończyła się dla niego nałożeniem mandatu, punktami karnymi oraz odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym skutkuje automatycznym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego nadal będzie prowadził pojazd bez odpowiednich uprawnień, okres ten może ulec wydłużeniu.