Wtorek, 22 maja 2018 Imieniny: Heleny, Wiesławy
Nidzica - wiadomości, informacje, ogłoszenia || Nidzica24.pl - Miasto w zasięgu reki

Wiadomości

Wybieramy domek drewniany na działkę

  • 26-11-2015 13:08
    stimeo-domki.pl
  • komentarzy: 0
    odsłon: 54552
  • ocena: 0.0 / 5
    głosów: 0
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułufot. stimeo-domki.pl

Pośród obowiązków i w trakcie przedzierania się w korku przez miejską dżunglę często dopada nas pewne marzenie. Chcemy mieć swój kawałek zieleni, taki azyl, gdzie znajdziemy chwilę spokoju, wyciszenia i odpoczniemy od codziennego zgiełku. Wtedy zwykle wkracza zdrowy rozsądek i dociera do nas bolesna prawda-brak środków na dom za miastem. Ale życie podsuwa różne rozwiązania i okazuje się, że w tej sprawie możliwy jest kompromis. Można kupić ogródek działkowy i postawić tam niewielki domek. Jednak nie chodzi o sklecenie budki na narzędzia, a miejsce, gdzie można odpocząć a nawet pomieszkać parę dni. Tu świetnie pasują domki drewniane, które idealnie zastępują klecone kiedyś prowizoryczne altanki. Są zdecydowanie ładniejsze, a nie tak kosztowne jak murowany dom za miastem, czyli idealny kompromis.

Domki drewniane - najlepszy wybór
Tak, improwizowane altanki to ciągle jeszcze aktualna, ale jednak przeszłość ogródków działkowych. W ich miejsce powstają estetyczne domki drewniane. Zresztą takie domki zyskują popularność i są stawiane nie tylko na typowych ogródkach działkowych. To także zabudowa wielu działek rekreacyjnych, na których właściciele nie chcą lub nie mogą mieć stałej, kosztownej zabudowy. Domki mają zresztą wiele zalet. Są zdecydowanie tańsze niż domy murowane, świetnie komponują się z zielonym otoczeniem, ich kompaktowe rozmiary dają spore możliwości w dopasowaniu do najmniejszej nawet działki. Wreszcie są łatwe w montażu i nie wymagają pełnego fundamentu. Kiedy już mamy taki domek możemy spędzić w nim wakacje bez limitu czasu, co świetnie sprawdza się np. przy małych dzieciach lub później, na emeryturze. Jeśli przeliczymy to na wartość dwutygodniowych wczasów z całą rodziną, to dojdziemy do wniosku, że domki drewniane szybko się zwracają. Te oszczędności wręcz mogą zaowocować potem wyjazdem w ciepłe kraje, bo twierdzenie, że dom przywiązuje właścicieli do jednego miejsca to tylko mit. Wszystko zależy od chęci i możliwości.

Reklama

Podłoże i dopuszczalna wielkość domku drewnianego
Kiedy już wejdziemy w posiadanie ogródka działkowego lub działki rekreacyjnej i zaczniemy oglądać domki drewniane, by wybrać ten swój jedyny, musimy pamiętać o kilku rzeczach:

- Lokalizacja domku. Musi być do niego łatwe dojście lub dojazd, a dodatkowo warto przeliczyć powierzchnię domku na osobę, przy założeniu maksymalnego obłożenia. Jeśli ma się tam zmieścić najbliższa rodzina, to konieczna jest powierzchnia umożliwiająca ustawienie łóżek, choćby piętrowych i ewentualne pozostawienie przestrzeni na rozkładane łóżka polowe. Pamiętajmy, nie będzie komfortu równego apartamentom, ale też nikt nie musi spać pod chmurką, chyba że chce.
- Podłoże. Ważna sprawa, bo chociaż domki drewniane nie muszą byś posadowione na fundamencie betonowym to jednak konieczne będzie stabilne podłoże. Nie może być podmokłe i grząskie, a poza tym musi być równe. Przed montażem domku musi powstać fundament lub drewniany stelaż, ale niezależnie od rodzaju, podłoże musi być wypoziomowane i stabilne, tak, aby nie powodować potem problemów z konstrukcją domku.
- Przepisy. Warto się z nimi zapoznać przed postawieniem domku na działce. Np. na ogródkach działkowych można postawić bez pozwolenia na budowę domek o powierzchni maksimum 35 m2 mierząc po obrysie ścian zewnętrznych. W to nie wlicza się powierzchni tarasu, o ile ten nie znajduje się pod poddaszem albo nad piwnicą.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Domki Drewniane Stimeo - produkcja i dystrybucja małej architektury działkowej i ogrodowej.

Działka, Dom, Domek letniskowy, Domek drewniany, Domek na działkę
Oceń tekst
Reklama
Dodaj komentarz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się »

Budynek strażacki

Reklama
Najczęściej czytane
Ostatnio dodane albumy
Reklama
Top użytkownicy
Fotografie użytkowników
partners partners partners partners partners partners partners partners partners partners